Co s tím islámem? Ayaan Hirsi Ali má pár dobrých návrhů

Exmuslimka Ayaan Hirsi Ali dospěla k poznání o islámu životem v islámu. Proto jsou její návrhy skutečně poučené, nejsou vyčtené z knih ani vykoumané od stolu. Poslouchejme ji! Stojí to za to.
20. 7. 2017 10:45 | Link: http://nastvanematky.cz/node/457

Shlédnout na YouTube

Ona to zažila na vlastní kůži a její poselství je jasné - Islám NENÍ náboženstvím míru! Všechny výzvy k násilí a nenávisti jsou obsaženy ve všech základních textech islámu. Neznamená to, že všichni muslimové jsou násilní. Někteří muslimové svaté texty nečtou, nestudují je, žijí v islámu z tradice a ze zvyku nebo proto, že nemají jinou možnost. Jakmile z nějakých důvodů začnou svaté texty studovat, může se stát jedna ze dvou věcí - buď se zradikalizují nebo chtějí z islámu odejít.

Co by měla dělat západní společnost? V prvé řadě by měla poslouchat lidi, kteří znají islámské komunity zevnitř. A pak by se západní společnost měla přestat opájet představou, že islám je náboženství jako každé jiné - laskavé a mírumilovné. Není.

Další články, blogy, videa

Jak dlouho ještě nechají občané Evropy umírat nevinné lidi? Co je probudí a donutí je se bránit?
Exmuslim Hamed Abdel Samad je syn imáma, který vyrůstal v Egyptě. V jakékoliv debatě se nenechá opít rohlíkem a ani se nenechá umlčet.
Martinovi Konvičkovi je neustále znemožňováno mluvit. Mnoho lidí si Martina pro jeho přímé názory zaškatulkovalo jako "extrémistu", "...
Nigel Farage reaguje na Junckerův projev a na snahy EU ještě více centralizovat a ještě více kontrolovat.
Komik si dělal v dubnu legraci z přehneného respektu k menšinám. Dnes už by se asi tolik nesmál, protože v USA se už kácí sochy a přepisuje se...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.