Co s tím islámem? Ayaan Hirsi Ali má pár dobrých návrhů

Exmuslimka Ayaan Hirsi Ali dospěla k poznání o islámu životem v islámu. Proto jsou její návrhy skutečně poučené, nejsou vyčtené z knih ani vykoumané od stolu. Poslouchejme ji! Stojí to za to.
20. 7. 2017 10:45 | Link: http://nastvanematky.cz/node/457

Shlédnout na YouTube

Ona to zažila na vlastní kůži a její poselství je jasné - Islám NENÍ náboženstvím míru! Všechny výzvy k násilí a nenávisti jsou obsaženy ve všech základních textech islámu. Neznamená to, že všichni muslimové jsou násilní. Někteří muslimové svaté texty nečtou, nestudují je, žijí v islámu z tradice a ze zvyku nebo proto, že nemají jinou možnost. Jakmile z nějakých důvodů začnou svaté texty studovat, může se stát jedna ze dvou věcí - buď se zradikalizují nebo chtějí z islámu odejít.

Co by měla dělat západní společnost? V prvé řadě by měla poslouchat lidi, kteří znají islámské komunity zevnitř. A pak by se západní společnost měla přestat opájet představou, že islám je náboženství jako každé jiné - laskavé a mírumilovné. Není.

Další články, blogy, videa

Schopnost dívat se na věci objektivně a realisticky je nejdůležitější. Proto nedovolme, aby v zájmu někoho či něčeho byla falšována naše historie....
Výživný přehled organizací, které vládnou světovým financím a tím i voleným vládám. Za pozornost stojí i propojení neziskovek s bohatými korporátními...
V rámci podpory petice proti Dublinu IV a Istanbulské úmluvě oslovila paní Květa spolu s manželem naše poslance s výzvou, aby se zasadili o nepřijetí...
Obvinění Martina Konvičky bylo definitivně staženo. Je to dobrá zpráva pro všechny, kdo považují svobodu slova za důležitou hodnotu.
Ben Shapiro o konzervatismu a politické korektnosti.
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.