Je špatné být vlastencem?

Přirozeností je konflikt… naše tělo pořád bojuje proti cizorodým látkám, “hodné” bakterie bojují proti těm “špatným,” bojujeme sami se sebou...
25. 10. 2016 00:00 | Link: http://nastvanematky.cz/node/344

Autor: Lea Vojteková, 25.10.2016

Přirozeností je konflikt… naše tělo pořád bojuje proti cizorodým látkám, “hodné” bakterie bojují proti těm “špatným,” bojujeme sami se sebou (jestli vůbec ráno vstát do práce), překonáváme se, bojujeme o přežití, o svůj “kousek místa” na tomto světě. Jenže právě v záplavě těchto “bojů” potřebujeme i jistou stabilitu, jisté klidné místo.

Nemyslím si, že by vlastenectví přinášelo násilí a řežbu (samozřejmě za podmínky, že daný národ nebude útočit na jiné národy). Vlastenectví jako takové je sjednocující prvek, který přináší stabilitu a předvídavost (víte, co můžete od svých “soukmenovců” čekat). V rámci národa mohou být samozřejmě i cizinci, ale podmínka klidného soužití je, aby se integrovali.

Vlastenectví by se dalo přirovnat ke kořenům stromu. Nejsou to fyzické kořeny, ale spíše duchovní. Proč se tolik emigrantů rádo vrací do své rodné krajiny?

Hezky je to vidět např. i v Rusku a výstižně to popsal Petr Robejšek: ,,Proč se Rusové nebouří proti sankcím? Proč jim nevadí, že nebudou mít francouzská vína, polská jablka, českou nivu? Jak to, že Putinova popularita pořád stoupá? Protože Putin Rusům nabízí něco víc… nabízí jim vlastenectví.”

Je zjevné, že vlastenectví znamená pro lidi něco víc než ekonomická situace. Asi žádný jiný politik na světě není u svého národa oblíben tak jako Putin. Nabízí Rusům hodnoty jako rodina, vlast, Bůh.

Vlastenectví může být špatné (to útočné), ale může být i dobré (obranné).
Dobře to bylo vidět např. ve 2. světové válce. Když nacistické Německo (útočné vlastenectví) zaútočilo na ruské město Stalingrad (obranné vlastenectví)… Rusové se bránili a vydrželi obléhání Stalingradu 2 roky! Jedli polévku z krys nebo z lepidla na tapety. Jak to dokázali vydržet? Právě i díky vlastenectví. Takže rozumné není vlastenectví “zakazovat”, protože je součástí a přirozeností člověka. Jde o to, nepodléhat extrémům (všechno nebo nic), ale najít tu správnou míru.

Člen strany Zelených (kdo by se divil, že), jistý pan Edler, přišel s tím, že Německo by mělo muslimům poskytnou vlastní města, kde si budou moci žít podle svého. Že je to úplná blbost ani nezmiňuji. Co jiného čekat od člena strany Zelených.

Co mě ale zaujalo, byla tato jeho úvaha, se kterou souhlasí i akademička Ulrike: ,,Myšlenka dominantní kultury je fašistická.” Jestliže tohle prohlašují, pak jsou sami fašisté. Proč? Dopřejete i ostatním lidem stejná lidská práva jaká máte vy? Jestliže řeknete ne, pak jste fašisté. A to říkají Edler i Ulrike…

Je zajímavé, jak nám sluníčkáři zakazují cítit lásku k vlasti. Přitom mnohdy sami vyznávají fašistické myšlenky.

Zdroj:

http://m.zahranicni.eurozpravy.cz/eu/172186-novy-napad-jak-na-muslimy-de...

Blog: http://leavojtekova.cz/index.php/2016/10/25/je-spatne-byt-vlastencem/

Další články, blogy, videa

Podle všech dostupných definic, kterými se ohánějí zaslepení, je cenzurou jedině zásah vládní moci. Pak tedy je potvrzeno, že Český stát...
Hans-Georg Maassen je bývalý šéf německé civilní kontrarozvědky. Maďarská televize s ním udělala rozhovor, který opravdu stojí za pozornost.
Giorgia Meloni, předsedkyně politické strany Fratelli d'Italia (Bratři Itálie) ve svém projevu na XIII. Světovém kongresu rodin, který se letos...
Neustále to probírám sám se sebou tyhle poslední dny a napadají mě všelijaké myšlenky a důvody proč nechtít islám v České republice...
Štefan Harabin je kandidát na slovenského prezidenta. A je vzorem i pro naše politiky, protože se jeví jako nezávislý ve všech smyslech toho slova....
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.