Jednoznačně dítě potřebuje oba rodiče. Naše úloha na tomto světě je si vybrat správného partnera, s kterým dámě dětem zázemí a v případě nemožnosti soužití, se domluvíme tak, aby dítě netrpělo a aby ve svém životě i po rozvodu mělo oba rodiče.
Výběr dobrého partnera za nás nikdo neudělá a žádné zákony, žádné soudyani sociálky nebudou umět naše chyby napravovat.
Marek Herman poukazuje na to, že přece jen selhávají spíše otcové - neumí dát matkám jistotu, klid a bezpečí.
"Začalo to průmyslovou revolucí, pokračovalo první světovou válkou a následně první hospodářskou krizí. To všechno jsou zlomy, kdy docházelo k masovému selhání otců. Tehdy jsme nedokázali ochránit svoje ženy a děti. Nejhorší ale byla druhá světová válka. Tu označujeme jako ,definitivní zúčtování s otcem‘. To totiž byla apokalypsa, ve které muž ženu fatálně zradil: vraždil, ničil a znásilňoval v naprosto nepředstavitelných rozměrech, které se vymykají jakémukoli chápání lidskosti. Popřeli jsme princip života, popřeli jsme ženu jako dárkyni života, zradili jsme ji,“ říká Marek Herman.
A dále se pozastavuje nad obecným problémem, kdy jsme dětem vzali touhu...
"Největší zločin, který jsme dětem za posledních 50 let udělali, bylo to, že jsme jim vymazali ze života touhu. Dnes mají děti všechno ještě předtím, než potom začnou toužit. Jsou zpovykané a unuděné. Teď se to stane i dospělým. Je to cesta do pekel. Evoluční mechanismy jsou totiž jasné: mozek je šťastný, jen když usiluje. Potřebuje se těšit, potřebuje mít hlad, zimu, žízeň. Jsme spokojení, když se musíme snažit a přemáhat. Když máme povinnosti. To všechno jsme ale v konzumní společnosti ztratili. Zralou osobnost poznáte podle toho, že je schopná odložit příjemný zážitek. Touhu totiž objevíte až v dlouhých časech. Bez ní život zmrtvíte,“ dodává."
Článek doporučujeme!